Frame 1 (3)

Botox před a po: Zbavte se vrásek, ale dejte si pozor na kontraindikace

Pokud se chystáte vyřadit některé svaly v obličeji za účelem eliminace vrásek, nejspíš vám aplikují botox. Před a po omlazující injekci musíte pár dní dodržovat jistá omezení, abyste neriskovali nežádoucí reakce, které si rozebereme v článku. Také se dozvíte, jaké partie ve tváři se dají botoxem ošetřit a jaký efekt lze od této léčby očekávat.

Omlazení botoxem ovlivní vaše disciplína před a po

Než si do těla necháte vpravit oblíbený nervový jed zvaný botox, měli byste alespoň 7 dní před tímto zákrokem vynechat alkohol a protizánětlivé medikamenty.

Po zákroku vydržte minimálně celý další den bez líčení. Také se vyvarujte jakýchkoliv masáží a vtírání krémů či olejů do pokožky. Všechny tyto aktivity by totiž mohly přesunout botox do jiných míst. Ze stejného důvodu se v noci snažte spát na zádech, ať na ošetřená místa netlačíte. Cílem je tak jako u kyseliny hyaluronové, aby se látka v místě vpichu usadila. Také proto se prvních pár hodin po ošetření nepředklánějte a celý další den zapomeňte na sportovní výkony.

Omezení se v případě botoxu před a po vztahují také na opalování venku i v soláriu. Když tuto sérii doporučení dodržíte, tak nejpozději do tří dnů uvidíte, jak se vám přestávají krčit některé svaly, čímž se vyhladí vrásky.

Vyberte si odborníky na botox. Sledujte fotky před a po. Neriskujte u fušařů

Oblíbený klobásový toxin se v estetické medicíně používá jen ve slabých koncentracích. Přesto byste neměli účinky botoxu před a po v žádném případě podceňovat. Pozor si dejte hlavně na diletanty, kteří nemají zdravotnické vzdělání.

Na seriózní klinice si personál nejprve ověří vaši zdravotní způsobilost. Například těhotenství a období kojení aplikaci botoxu vylučují. Lékař si též zjistí, jaké léčivé látky užíváte, aby předešel možným alergickým reakcím.

Nežádoucí účinky botoxu bohužel nevypadají hezky. Určitě nechcete, aby vám v důsledku amatérského zákroku ochablo oční víčko. Chodit pak s ochrnutou tváří či spadlým koutkem úst také není žádná výhra. Proto vždy věnujte pozornost zkušenostem a renomé vyhlédnutého pracoviště. 

Obličejové partie, kam se píchá botox. Stav před a po

Nervová paralýza způsobená botoxem dočasně znemožňuje pohyb svalu, který se před aplikací normálně smršťoval. Po absolvování první procedury se ale dalších 6 měsíců ani nehne. V daném místě se tudíž nebudou dělat vrásky. Ženy i muži si takto nechávají “vypnout” čelo, oční okolí a prostor mezi obočím. Při opakovaných zákrocích jim účinek toxinu vydrží už celý rok, než ho tělo zase postupně odbourá.

Je ale třeba rozlišovat mezi dočasným omezením výskytu vrásek botoxem, které před tím vznikaly přirozeným stahováním svalu a jejich výplní. Po denervaci se tak logicky nabízí ještě kombinace s kyselinou hyaluronovou, kterou můžete konzultovat s lékařem.

Méně známá léčba botoxem – skřípání zuby před a po

Trpíte-li ve spánku chronickým zatínáním čelistních svalů, což se podepisuje na stavu vašeho chrupu, může vám rovněž pomoci botox. Před aplikací látky platí stejná doporučení, jako při zkrášlovacím zásahu. Za pár dní po ošetření vás skřípání zuby přejde, což bude úleva pro zubní sklovinu i případné výplně. Také se vám za pár měsíců zjemní rysy, pokud jste si silným napínáním vypěstovali masivní čelist.

Na závěr ještě musíme zmínit poslední neméně důležitý faktor, kterým rozhoduje o kvalitě výsledku. Tím je cit personálu pro krásu. Člověk, který nepozná, co vám sluší, může být skvělý lékař, ale těžko se od něj dočkáte “slušivé” aplikace botoxu. Proto sledujte fotky před a po, ať můžete posoudit, zda ošetření klientům prospělo. Jde přece o to, abyste vypadali hezky a přirozeně.

Ladislav Janků