Frame 1 (3)

Dámské punčochy – užijte si zimní barevné variace!

S přicházejícím chladným počasím je třeba zaměřit se i na dámské punčochy – zimní barevné variace tohoto kusu šatníku mohou určovat tón celému outfitu! Jak na to? Naučte se správně kombinovat jednotlivé součásti podzimního a zimního šatníku. Podle meteorologů má být letos tuhá zima, buďte na ni tedy náležitě připraveny!

Dámské punčochy – zimní barevné nápady!

Nikdy nebylo jednodušší oživit každý outfit opravdu veselými barvami! Barvy již nejsou výsadou pouze jarních nebo letních modelů. Kdo má rád barvy, může si je užívat v jakémkoliv ročním období. A zimní období tomuto trendu nahrává dvojnásob. V zimě potřebujeme daleko více kusů a vrstev oblečení, můžeme tak zvesela kombinovat barvy a nebo oživovat díky jednotlivým prvkům i ty méně výrazné části našeho šatníku. Jdeme na to!

Punčochy nestárnou

Pro ženu, která ráda nosí slušivé oblečení a nespokojí se pouze s riflemi či tepláky, jsou punčochy a také legíny jasnou volbou pro chladnější měsíce. Punčochy mají oproti legínám v zimě ještě jednu malou výhodu – na kotníky se totiž nikdy nedostane chlad tak, jako se tomu může stát mezerou mezi ponožkami a legínami.

Myslete i na kvalitní obuv

Legíny nebo punčochy je třeba doplnit správným druhem obuvi. Ženským křivkám sluší nejvíce boty na podpatku nebo vysoké kozačky. Pro image odvážné školačky se však osvědčují i zateplené tenisky nebo kotníkové boty s kožešinou. V zimě se rozhodně neodbývejte letními teniskami. Nachlazení by na sebe nenechalo dlouho čekat.

Barevné a nebo černé?

Obrovským evergreenem, ale také ve své podstatě horkou novinkou poslední sezony, jsou černé legíny a punčochy. Ty se totiž v posledních letech staly běžnou součástí dámských outfitů. Dříve se černé legíny nosily spíše na sport nebo do posilovny a černé punčochy maximálně tak na pohřeb. Dnes jsou díky svému kvalitnímu materiálu i opravdu hřejivým vlastnostem využívány pod šaty i pod sukně klidně i v těch nejchladnějších částech roku. 

Obrovským boomem jsou také výrazné barvy punčoch bez potisku. Představte si sytě žluté nebo růžové legíny, černé lodičky a černé krajkové šaty – outfit, který můžete vzít jak do divadla, tak na rande a při troše odvahy i do práce. Růžová je ostatně barvou outfitů letošního podzimu.

Jaké vzory vévodí přehlídkovým molům?

V zimních měsících doporučujeme méně bláznit po divokých potiscích, které se na přehlídkových molech objevovaly hlavně v jarních a letních kolekcích. Komiksové postavičky, punkové motivy a dětské kreslené hrdiny nechme raději pro veselejší letní měsíce. Punčochy, které jsou určeny pro chladnější období, se pyšní decentními ženskými vzory, krajkou a pravidelnými ornamenty. Jedno mají společné – vypadají luxusně, mají šmrnc a bezpečně vás v zimě chrání proti chladu.

Vybírejte a kombinujte správně!

Jak správně vybrat leginy, aby neuškodily vaší postavě, ani vaší image? Při kombinaci punčoch nebo legín společně s ostatními částmi konkrétního outfitu dbejte na to, aby:

  • se vzájemně na sebe nelepily
  • pod nimi neprosvítalo spodní prádlo
  • lichotily vaší postavě
  • nebyly příliš upnuté 
  • měly širší lem v pase a nezařezávaly se.

Jaké legíny nebo punčochy pod šaty jste si v posledním zimním období oblíbily? Máte nějaký vzor nebo strukturu punčoch, které na vás ostatní obdivují? Napište nám, jaký druh oblečení nosíte nejraději do práce. Patří do vašich outfitů také dámské zimní punčochy v pestrém barevném provedení?

Ladislav Janků