Frame 1 (3)

Jak vybrat balkónovou podprsenku – Na co si při nákupu dát pozor

Každá žena s obdařenějším dekoltem by měla vědět, jak vybrat balkónovou podprsenku. Bohužel na internetu není dostatek článků, které by jim s tím poradily. Proto pro vás bylo sestaveno několik základních tipů a triků, kterých byste se měli držet v případě, že se chystáte si tento druh koupit. Proč je správný výběr balkónové podprsenky tak důležitý? Protože pokud si vyberete tu, která vám nesedí tak, jak by měla, ve výsledku vás mohou čekat například silné bolesti zad nebo různá módní faux pass.

Jak vybrat balkónovou podprsenku – Vlastnosti a základní typy

Balkonovka, balkonetka, balconette nebo také bardotka. To všechno jsou jen jiné, poupravené názvy té samé podprsenky. Samozřejmě existují i jiné druhy podprsenek, ale bardotka je z nich pravděpodobně nejzajímavější. Název přichází od slavné herečky Brigitte Bardot, která tento tvar proslavila již v šedesátých letech. Jak tento typ podprsenky vlastně ale poznáme?

Jak vypadá?

Balkonovka se vyznačuje především rovnějším zarovnáním horní strany košíčků, čímž vytváří efekt plnějšího, přitažlivějšího dekoltu. Její hlavní předností je, že pokud hledáte podprsenku, která nebude ve větším výstřihu vidět, je pro vás tou pravou. Vzhledem k horizontálnímu zarovnání začínají ramínka balkonetky spíše na stranách košíčků, než na jejich vrchu a často bývají také širší, aby nabídla větší podporu. Většina bardotek má ze spodní strany i stran bočních kostice, které zajišťují podporu i v případě, že se rozhodnete sundat ramínka. Některé podprsenky mívají na vnitřní straně obvodu také silikonový proužek, který se stará o to, aby bardotka bez ramínek nesklouzla z těla. Máme několik druhů balkonetek:

· Vyztužená – pro větší podporu

· Nevyztužená – klasický vzhled

· Vyztužená se sníženým středem

Časté problémy s balkónovými podprsenkami

Samozřejmě, stejně jako u jakéhokoliv nákupu či výběru oblečení nebo spodního prádla, si musíte dát pozor na několik věcí. Balkonetka je podprsenka, která se hodí pro každou příležitost, ale je nutné se zamyslet nad několika věcmi než se pro ni rozhodnete, jinak je také možné, že vám vyhovovat nebude. Její celkový tvar může být problémem pro některé typy postav, ale nemusí jím být.

Sklouzávající ramínka

Častým problémem mohou být sklouzávající ramínka. U žen, které mají ramena přirozeně snížena dolů, mohou ramínka balkonetky padat kvůli tomu, že jsou přišita víc na straně. Každopádně i tento problém se dá lehce vyřešit, a to například tím, že vyzkoušíte více typů a stylů podprsenek. Ne každá bardotka je střižena stejně a ostatní střihy možná dokáží zvýraznit i jiné přednosti, o kterých jste ani nevěděly, že je máte.

Přetékající dekolt

Dalším problémem, se kterým se potýká velké množství žen, může být i takzvaný přetékající dekolt. Bardotka je podprsenka navržena k tomu, aby opticky zvýraznila váš dekolt, jak už bylo několikrát zmíněno. Proto může být občas těžké vybrat tu, která tuto funkci splňuje decentně a ne vulgárně. Všeobecným pravidlem je znát vlastní velikost. Každá žena by měla vědět, jakou velikost vlastně má. Velkým problémem je to, že často ženy nosí podprsenky velikosti, kterou by chtěly mít, ne té, kterou doopravdy mají. Vyhnout se tomu mohou tím, že si vlastní míry změří krejčovským metrem a dále si velikost dohledají v obecných tabulkách na internetových stránkách.

Teď, když už víte na co si dát při výběru a nákupu balkonetek pozor, a jak vám mohou pomoci doladit společenský outfit, zainvestovali byste do jedné z nich? Nebo je vám přednější jiný typ podprsenky? Pokud ano, neváhejte nám sdělit svůj názor do komentářů.

Ladislav Janků