Frame 1 (3)

Psaníčka – nutná součást každého šatníku

Je jedno, na jakou akci se chystáte, protože psaníčko nezkazí nikdy nic a je nezbytnou součástí výbavy každé ženy. Plesová a svatební sezóna dohromady pokryjí v podstatě celou délku kalendářního roku a všechna roční období. Může se tedy kdykoliv stát, že budete pozvána na ples, do divadla, na společensky významnou akci, nebo třeba jen na párty do víru velkoměsta. Ve všech případech je nutností kabelka nejen z optického, ale především i z toho praktického hlediska.

Psaníčka – minimalismus do ruky

Velké a objemné kabelky jsou vášní nejedné ženy. Když se nám líbí vzor nebo materiál, jsme naopak rády, že oboje může vyniknout na rozlehlé ploše a poutá tak více pozornosti. Nesporná efektivnost nám dává možnost do těchto kabelek dát nejen nezbytnosti, ale i třeba deštník, knihu, časopis nebo tablet či malý počítač. To je přesně to, co hledáme pro každodenní pracovní život a taková kabelka je pak naprosto nenahraditelná.

Jak ale vyřešit situaci, kdy už nejsme v práci, nepotřebujeme s sebou nosit kila věcí a velká kabelka je nám spíše na obtíž? Jedná se o veškeré večerní akce, party, oslavy, plesy, nebo jen procházky po městě. Velká kabelka v těchto případech překáží a není snadné ji kamkoliv uskladnit. Z vlastní zkušenosti vím, že během večer u drinku s přáteli není objemnou kabelku kam dát, aniž bychom o ni nemuseli mít strach, že ji někdo sebere. Proto přichází na řadu hit posledních několika sezón, a to jsou psaníčka.

Už dávno jsou pryč doby, kdy se psaníčka pořizovala pouze na plesy a vytahovala se ze skříně jednou do roka. V dnešní době se dají koupit malé kabelky na všechny příležitosti s tím, že když víte, kde hledat, podaří se Vám jistě ulovit i takovou, kterou budete moci nosit kamkoliv.

Malé kabelky či psaníčka se mohou zdát značně nevýhodné díky své velikosti. Z toho důvodu se ale vyrábějí a tak moc prodávají. Jsou lehké, skladné a nepřekáží. A když jsme u té praktičnosti: kdo z Vás opravdu potřebuje knihu nebo tablet s sebou na party? Deštník se možná hodí, ale ten se lehce uschová v šatně, nebo si objednáte v případě špatného počasí taxi. Do psaníčka se pohodlně vejdou jak peníze, doklady, mobil, klíče i rtěnka.

Malý kufřík, tenká jako papír nebo kožená masivní s popruhem

Psaníčka už dnes navíc dnes nejsou jen maličké kabelky. Můžete celkem pohodlně pořídit velikost A4 a vetší, tenká, která se nosí stylem, jakým byste nesla právě papíry nebo časopis stejného formátu. Mají výhodu prostornosti, takže se Vám tam vejdou větší věci. Nicméně se vyvarujte přílišného pěchování kabelky. Má stále vypadat jako list papíru a ne válec, který bude praskat ve švech. Inspirace je k nalezení např. tady.

Další, více extravagantní, typ psaníčka je malý kufřík s pevnou konstrukcí. Ať už má popruh, nebo je jen do ruky, doporučila bych ho více odvážným dámám v kombinaci s jednoduchými šaty. Takto výrazný kousek by pak mohl celkový vzhled zkazit. Do tohoto typu patří i poněkud agresivnější kousky, které nemají popruh, a místo něj na nich lze u zavírání najít jednotlivá oka na propletení prstů. Tato oka působí vizuálně jako boxer, tedy kovový návlek na prsty sloužící k sebeobraně. Velmi populární jsou na těchto typech kabelek motivy lebek, ostnů nebo jinak výraznějších tvrdě působících šperků.

Je pak už jen na nositelce, zda se jí vyplatí koupit více kousků s tím, že každý bude na jinou příležitost, nebo zda pořídí univerzální, který se bude hodit jak na ples, tak do baru. Například zde můžete načerpat inspiraci v nepřeberném množství stylů, barev i materiálů. Pak už jen zvolit vhodné boty, které s kabelkou budou v jednom tónu a večerní model je hotov.

Ladislav Janků