Frame 1 (3)

Pánské tepláky – pohodlí nadevše

Pánské tepláky se staly jakýmsi symbolem. V teplácích se dříve nechodívalo ven, ale užívalo se v nich domácího pohodlí. Těmto časům však odzvonilo.

Dnes začínají vznikat pánské tepláky ve slušivých střizích, které se mohou bez problémů stát součástí každodenního oblečení. Pohodlí nemusí být jen na doma. Stejně tak je to u dámské módy, i když ne tak výrazně. Dámy mají přece jen větší možnosti, jak si udělat pohodlí. Jsou tady letní sukně, široké harémové kalhoty apod. U nich tedy tepláky zůstávají stále spíše doma ve skříni.

Jedním takovým stylem, který se nemusíte bát kombinovat s běžným oblečení, jsou pánské tepláky s nízkým rozkrokem a upnutými nohavicemi. Můžeme na nich najít mnoho barev a vzorů. Častokrát jsou v jednoduchých barvách podobných slušným kalhotám, objevují se na nich zipy, kožená kolena, maskáčový vzor a další designové doplňky. Můžete je tedy bez obav vzít ke každodennímu oblečení, kombinovat je se sportovními kabáty, bundami, svetry a elegantně ležérním stylem. 

V teplákách i v Hollywoodu

Pánské tepláky se stávají i součástí módního stylu hipster. Hipsteři vyčnívají svým ležérním stylem. Tepláky do něj rozhodně patří.

Nebojí se jich ani celebrity. Zpěvák Skepta obsadil 7. pozici v žebříčku nejlépe oblékaných mužů tohoto roku a pánské tepláky jsou nedílnou součástí jeho stylu, v jeho případě spojené s hiphopovou subkulturou.

Čemu se vyhnout

K čemu se ale tepláky vůbec nehodí, to jsou obleky. Společenské události stále zůstávají pod přísnou taktovkou etikety a pánské tepláky na tuto scénu nepronikly, a to ani na poli experimentů. Takže příslušníky královské rodiny v teplákách asi nepotkáte, tam zůstávají stále součástí domácí módy.

Tepláky, které by měly i u mužů zůstat jen doma, jsou široké vytahané tepláky s gumou u nártu. Stejně tak šusťákové adidasky, nebo outdoorové kalhoty. Tyto druhy kalhot vznikají hlavně za funkčními účely a určitě je není vhodné kombinovat s módou.

Pár tipů, jak vypadat stylově i v teplákách

Černý komplet

Černé tepláky, značkové pánské mikiny v černém provedení, černé triko, černá od hlavy až k patě. Mnohokrát jsme tuto kombinaci viděli na módních molech, a to z dobrého důvodu – zůstane vždycky stylová. Kombinujte s tmavými teniskami či sportovní obuví a jste za vodou. Pozor, volte opravdu tmavě černou, nikoliv opranou takzvanou černou. Ostatní tmavší barvy jsou také možné, ale nejefektivněji budete jistě působit právě v černém.

Tepláková souprava

Není jen pro učitele tělocviku či pouliční gangy ze zemí bývalého sovětského svazu. Teplákové soupravy zažívají právě menší revival a vy se na této vlně můžete svézt také. Barevně opět vládnou tmavší odstíny, vyhýbejte se také přilišným nápisům či křiklavým logům. 

Minimalismus vítězí

Kombinace perfektně padnoucích tepláků s bílým tričkem, kvalitní mikinou či tenkým svetrem a nízkými teniskami je další nadčasovou záležitostí, která dokáže být skromná a elegantní zároveň, a to v každém věku. Co se týče barev, usilujte o spodní a dolní kontrast – například sytě modré tepláky kombinované s neutrálními, zemitými tóny svršku, to je jednoduše sázka na jisto.

Styl Athleisure

Athleisure je novým konceptem oblékání kombinujícím sportovní a casual styl. Cílem je maximální komfort při zachování jistého oděvního dekora, takže se nebudete stydět vyjít si v tomto oblečení do společnosti. Snažte se ale, aby se tento styl nezvrtnul příliš na sportovní stranu.

Tepláky kombinujte s elegantnějšími kusy oděvu. Například kombinací s vkusným pleteným polo tričkem a navrch vlněným kabátem nebo koženou bundu zaplašíte všechna podezření, že se právě vracíte z posilovny. Na nohy přidejte designové kopačky, raději v tmavším provedení, které se hodí pro každou příležitost. A je to!

Ladislav Janků